fbpx
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Pivný opasok

Bol teplý letný večer, ako stvorený pre grilovačku s priateľmi. Konečne čas na využiť môjo pivný pasok. Neváhal som ani sekundu, zavolal som Mira, Peťa, Paľa, skrátka každého, koho som našiel v svojich kontaktoch uložených pod prezývkou „Kamoši pre každú srandu“.

Inštrukcie zneli jasne: ,,Dones dobré mäsko, dobré pivko a predovšetkým dobrú náladu a príď večer ku mne, bude sranda ako vždy“. Odpovede sa mi hrnuli ako dážďovky po kvalitnom lejaku. „Vybavujem voľno. Rátaj so mnou“. Legendárny večer sa mohol začať.

Ženu som povolal do večernej šichty, zašla do obchodu a nakúpila potrebné veci. Slnko išlo spať a my sme začali ožívať spolu s našimi vernými priateľmi, komármi, ale povedal som si, že tento večer nám nikto nepokazí.

Vytiahli sme gril, mäsko dali do pácu. Šalát bol pripravený a návšteva začala prichádzať. Všetci prišli včas s náložou pohonných látok a povinnej výbavy predurčujúcej skvélú zábavu.

Chladené pivko v opasku pri sebe

Rozložili sme gril a zábava mohla začať. Teplé večere majú jeden zásadný problém, a to pohroma každého smädného priateľa, teplé pivo. „To sa nemôže stať!“ . Uložíme všetko na bezpečné a predovšetkým chladné miesto do pivnice.

Rozpalil som gril na adekvátnu teplotu pre prípravu mäsa a poprosil som ženu, aby priniesla taniere a poháre. Chcel som použiť zvonček, ktorý moje päťročné dieťa náhodou nechalo na stole, ale predsa len jedno príslovie hovorí: ,,koho chlieb ješ, toho pieseň spievaj“ a tak som uznal za vhodnejšie radšej neprilievať olej do ohňa.

Pri otázke, kde je pivo len odvrkla, že ona predsa nebude ťahať studené a ťažké pivo z pivnice po schodoch. Tak som začal premýšľať, ako len odnesiem čo najväčší počet pív z pivnice, aby som sa nemusel otočiť na dva rázy.

V týchto rokoch je už lepšie sa šetriť a to obzvlášť ak vás čaká ešte náročný večer. V tom momente mi napadol priam až geniálny nápad. Spomenul som si na darček z mojich posledných narodenín, ktorý som do tejto chvíle ešte stále schovával na grandiózne uvedenie do spoločnosti. Môj pivný opasok.

Pivný opasok

Skvelý pomocník pre prípady, akými sú spoločné grilovačky s partiou neustále smädných kamarátov bažiacich po vychladnutom pivku.

Neváhal som ani minútu, vybehol som po schodoch do izby a vytiahol tento praktický darček. To je taká vec, poviem vám o nej viac. Predstavte si záhradkára, ktorý potrebuje mať potrebné veci neustále pri sebe tak, aby ich za žiadnych okolností nestratil, nezapatrošil a aby sa po ne nemusel niekoľkokrát do hodiny vracať.

O tom istom je aj pivný opasok. Jednoducho do neho zastrčíte pivá, koľko to len dovolí a vybavené. Už žiadne seknuté kríže kvôli bedničke a z vás sa stane dokonalý hostiteľ, ktorý si vyslúži obdiv každého z prítomných. Okrem pivečiek má praktické využitie aj pri smädných deťoch, ak ich máte v dome viac ako dve,tri, štyri. Potom jednoducho vymeníte pivá za fľašky s mliekom a je z vás nielen dokonalý hostiteľ, ale aj dokonalý manžel a otec v jednom.

Pivný opasok