fbpx
Pivné darčeky
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Pivné darčeky

Neviete nájsť ten správny darček pre muža? V tomto článku máme pre vás niekoľko tipov na pivné darčeky, ktoré potešia nejedného muža no aj ženu. Tieto darčeky sú veľmi praktické a budú vás pripomínať obdarovanej osobe každý deň. 

Pivné darčeky

Pivná taška

Pivná taška

Urobiť dobrý prvý dojem na svokra je azda jedna z najdôležitejších vecí, ktorá určí smer, akým sa váš spoločný vzťah bude uberať. Sám o tom čo to viem. Nezačali sme práve najlepšie, no potom nastala jedna situácia, ktorá koniec koncov zlepšila nás vzťah natoľko, že dnes mám tú česť svokra oslovovať krstným menom.

Za každým, keď sme mali ísť na nejakú rodinnú udalosť, kde boli aj rodičia mojej manželky, deň predtým ma chytala panika a strach, ako to zase dopadne. Najväčšie vrásky mi robil manžel švagrinej, ktorý bol prototypom dokonalého zaťa. 

Bol bohatý, sympatický a v neposlednom rade sa so svokrom poznal o niečo dlhšie, čo mu len nahrávalo do karát. Nemožno tvrdiť, že by sme si nesadli, no odjakživa bola medzi nami rivalita a to predovšetkým, čo sa týkalo darčeka pre svokra. To pre nás oboch predstavovalo výzvu a príležitosť, ktorú za žiadnych okolností nemôžeme pokaziť.

Tento rok to bola moja druhá oslava narodenín, odkedy som sa priženil do rodiny a po neúspechu z predchádzajúceho roka, absolútne nevhodného darčeka v podobe zastrihávača chlpov, som si povedal, že tento rok jednoducho musím zabodovať a získať si svokrove sympatie. 

Preto som do výberu darčeka vložil všetko a zapojil všetkých známych, aby mi s tým pomohli. Keďže som vedel, že je veľký milovník piva, bol som si istý, že darček sa musí uberať práve týmto smerom. 

Pri vyberaní toho najlepšieho darčeka som si spomenul, na jednu udalosť, kedy svokor išiel niekam so svojou partiou a chcel pri niesť nejaké nové pivá aby zabodoval, no na jeho sklamanie sa mu v taške rozbili a vytiekli. Keď som našiel tašku cez rameno špeciálne vyrobenú na prevoz pivových fliaš, aby sa v prvom rade nerozbili či nepoškodili, vedel som, že toto u neho zaboduje. 

Objednal som ju a skutočnosť bola ešte lepšia ako očakávania. Nezabodoval som len u svokra, ale dokonca aj u švagrininho manžela, ktorú si ju nakoniec tiež objednal. Vypichli hlavne praktickosť tašky a aj to, že každá fľaška je od seba oddelená, vďaka čomu o seba neštrngajú a nepretrepávajú sa zbytočne.

Pivné darčeky

Čiapka s otváračom na pivo

Tak ako každý rok, aj tento rok sme sa vybrali s partiou kamarátov na festival. Deň pred odjazdom, keď som si balil všetky nevyhnutné veci, som v skrini našiel stratený darček od svojej bývalej priateľky, ktorá mala veľkú obľubu vo vymýšľaní tých najšialenejších darčekov. 

Jedným z nich bola aj šiltovka, ktorá mala na jednom rohu otvárač na pivo. Viete si to predstaviť? Keď som si v ten rok rozbalil tento darček, pomyslel som si, čo to zase za šialenosť mi kúpila. Keď sme sa rozišli, šiltovka zapadla prachom a strčil som ju hlboko do skrine. 

Teraz, keď som ju náhodou pri balení našiel, pomyslel som si, že každý rok na festivale je jeden obrovský problém, a to otváranie fľašiek. Neváhal som ani sekundu a pribalil si túto šiltovku do tašky.

Na druhý deň sme dorazili na „miesto činu“ vybalili si veci do stanu a keď som vytiahol darček od bývalej rozhodol som sa, že si ho jednoducho dám na seba. Na začiatok som sa stretol s vtipnými pripomienkami a posmeškami, no keď nastala obvyklá situácia, že nikto nemal po ruke otvárač na pivovú fľašku, moja „vtipná“ šiltovka ich zachránila. 

Potom sa stala jedna celkom nepredvídaná a aj celkom vtipná situácia. Uprostred jedného z koncertov ku mne pribehla zozadu nejaká baba, či jej nepomôžem otvoriť fľašku. Keď som sa otočil a neváhal ponúknuť otvárač na mojej čiapke, skoro mi zabehlo. 

Nečakane bola tou babou, ktorá chcela odo mňa pomoc nakoniec moja bývalá priateľka. Áno, tá, ktorá mi darovala šialenú čiapku na otváranie piva. Tak sme sa obaja začali nekontrolovateľne smiať a dali sa do reči.

Po legendárnom festivale sme s bývalou priateľkou ostali na počudovanie v kontakte a nakoniec sa ku sebe aj vrátili. Teraz je náš vzťah neporovnateľne krajší a vďačím tomu predovšetkým čiapke s otváračom.

Pivné darčeky

Vedro s otváračom na pivo

Keď mi moja milovaná manželka s deťmi odišli ku svokrovcom na celý víkend, najprv som si nevedel predstaviť, ako zabijem nudu a čo vlastne budem celý ten čas robiť. Potom mi napadol šialený nápad a to usporiadať malú „garden party“ ako za starých dobrých čias, so známymi, ktorí sú rovnako zaneprázdnení ako ja. 

Zavolal som im teda a na moje prekvapenie všetci boli nadšení a voľní. Tak sme sa večer všetci stretli, urobili ešte menší nákup a mohli začať zábavu.

Za každým, keď sme sa pri takejto príležitosti stretli, jedným z najväčších problémov bolo, aby sme mali pivko vychladené, ale aj po ruke a nemuseli pre neho chodiť do domu a naspäť. Tak sme dostali šialený nápad, že si budeme chladiť pivo v našom bazéne. 

No poviem vám, že po pár pivách to koniec koncov nie je až takú úžasný nápad, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Keď som išiel po piate pivo, zohol sa k bazénu, v ktorom plávali pivá na šnúrke, hlava mi ocitla doslova ako na centrifúge a potom už asi nemusím ďalej vravieť čo nastalo. Hodil som hlavičku priamo do bazéna a dostal taký budíček, až som takmer celkom vytriezvel.

Od tejto vtipnej situácie sme sa teda spoločne s partiou rozhodli, že chladenie v bazéne nie je až taký dobrý nápad a že musíme vymyslieť niečo iné. Tak sme objednali na internete vedro do ktorého stačí už len nasypať ľad a máte o starosť menej. 

Táto chladiaca nádoba sa dokonca dá aj zavesiť, čím predídete ďalšej nepríjemnej situácií, ako napríklad prevráteniu vedra. Od kedy máme toto plechové vedro, nehrozí voľný pád do bazéna a nechcené vytriezvenie.

Pivné darčeky

Zazvoň pri kažom dúšku piva

Zazvoň pri kažom dúšku piva

Pohár na pivo, ktorý má na uchu pripevnený zvonček, bol darček od mojich spriaznených kamarátov, ktorí si tiež radi doprajú po celom dni vychladené pivo. Keď som ho minulý rok dostal k svojim meninám a pochválil sa s ním doma, nevyslúžil si až takú pochvalu a obdiv, ako som si predstavoval. Možno to bolo aj tým, ako som tento darčekový skvost predstavil.

Moja manželka síce rešpektuje a berie ohľad na moje večerné posedenia pri pive, no netají sa tým, že by bola radšej, keby som si doprial nachmelený nápoj u nás doma pri televízore. Popravde, ani sa jej veľmi nečudujem. Keď som však dostal od partie pohár so zvončekom, rozhodol som sa, že predsa len vyskúšam neísť von na pivo, ale užiť si ho doma pri manželke. 

Po celom dni v práci som išiel teda do obchodu nakúpiť pivo, že si ho vypijem doma vo svojom úplne novom pohári. Prišiel som domov s nákupom, pivo som dal chladiť do chladničky a zapol si televízor. Manželku som poprosil, aby mi priniesla plechovku. Ona bola celá nadšená, že som doma a že si užijeme spoločný a kľudný večer pri nejakom dobrom filme. 

Obaja sme boli spokojní, ona, vďaka tomu, že ma po dlhom čase má večer doma a ja, že je šťastná a predovšetkým, že mám pivo. Zvrat nastal, keď som sa opovážil použiť zvonček na mojom krígli. Keď zistila, na čo tam je a že je to mierené na ňu, na moje prekvapenie sa urazila.

Odvtedy chodím na pivo opäť von a za to môžem poďakovať tomuto úžasnému darčeky, ktorý mi v tom dopomohol. Nie, že by som nerád trávil čas so svojou manželkou, no na druhej strane, každý chlap potrebuje čas pre seba. Krígeľ teda používam už iba v podniku, kde si našiel svoje miesto a patričný obdiv a úžitok.

Pivné darčeky

Umy sa pviným mydlom

Umy sa pviným mydlom

Ak máte šéfa, ktorý má rád tak pivo ako vy, je to jedna z veľkých výhier v pracovnom živote. Keď chcete v piatok skorej odísť, kvôli stretku v obľúbenom podniku na jednom orosenom, bez výčitiek mu to môžete povedať, lebo viete, že to určite pochopí. 

Ďalšou výhodou je aj výber darčeka na jeho sviatok. Ostatní by asi márne hľadali ten správny darček pre svojho milovaného nadriadeného. AK však máte šéfa, ktorý rád chodí na pivko, nemáte núdzu o darčeky a je to o to jednoduchšie pri ich výbere.

Tento rok sme sa spojili všetci u nás v kancelárií, keď sme uvideli v kalendári, že sa blíži deň D, teda narodeniny šéfa. Lustrovali sme všetci stránky so špeciálnymi pivnými darčekmi, až sme natrafili na mydlo, ktoré je nielen v nádobe pripomínajúcej pohár s pivom, ale aj obsahom pripomína pivo. 

Vôňa tohto mydla dokonale pripomína tento čarovný nápoj. Keď sme ho uvideli, hneď sme vedeli, že to je to pravé pre neho. Keď nadišiel ten deň, všetci sme sa počas obednej pauzy zišli v zasadačke a odovzdali mu náš spoločný darček aj s veľkou gratuláciou. Keď si ho konečne rozbalil, v prvom momente bolo vidno, že netuší, o čo vlastne ide. 

Napriek tomu bolo vidieť, že sa mu darček páči. Tak sme mu teda vysvetlili, že je to vlastne obyčajné mydlo, ktoré má pripomínať farbou a vôňou pivo. Natoľko sa mu to zapáčilo, že si po minutí objednal znovu a sám. O tom, že sme sa s darček trafili úplne dokonale ma presvedčila aj situácia počas jednej návštevy toalety. 

Prichytil som ho totižto pri tom, ako nielen nasáva vôňu pivného mydla, ale dokonca sa ho pokúsil aj ochutnať, čím len potvrdil, že táto napodobenina je ťažko rozoznateľná od skutočného piva.

Ak teda aj vy máte vo svojom okolí podobného nadšenca do pivného nápoja, neváhajte a objednajte mu toto pivné mydlo. Ak dostane napríklad aj v práci neprekonateľnú chuť na pivo, tento darček mu možno aspoň trošku pomôže zahnať chute.

Pivné darčeky

Sviečka s vôňou piva

Sviečka s vôňou piva

Občas sa mi stane, že dostanem chuť na darovanie si darčeka od seba pre seba. Jednoducho zatúžim po kúpe nejakého vtipného a nevšedného darčeka, ktorý si venujem. Podľa môjho názoru najväčšia radosť, ktorú si sami sebe môžete spraviť je to, keď si niečo dáte len tak, pre radosť.

Pri hľadaní, som sa ako veľký milovník piva zameral teda pochopiteľne na jednu kategóriu vecí, a to tie, ktoré akokoľvek súvisia s pivnou tematikou. Najskôr som hľadal nejaké špeciálne druhy pív, ktoré by som ochutnal. Po neúspešnom hľadaní som sa začal zaujímať skôr o niečo vtipné, ale aj využiteľné. Na internete som našiel zaujímavú vec, volala sa pivná sviečka. 

Verte či nie, ale výrobca od nej sľubuje vôňu dobrého piva. Keď som si prečítal tento popis, povedal som si, že toto jednoducho musím aspoň vyskúšať. Okrem privodenia vône, ktorá má pripomínať pivo,  aj celá sviečka svojím vzhľadom pripomína pohár piva. Neváhal som teda a objednal ju. 

Keď mi prišla, ihneď mi bolo jasné, že nejde o nijaké zavádzanie a že obrázok je totožný s realitou. Sviečka naozaj vyzerala ako pivo, dokonca na vrchu bola aj biela pena, ktorá dotvárala skutočne reálny dojem. Musím sa však priznať, jej vôňu som nebol schopný otestovať, keďže mi bolo ľúto ju zapáliť. Jednoducho som si povedal, že ju šetrím na zvláštnu príležitosť.

Jedna taká, ale čo nevidieť aj prišla v podobe návštevy priateľky, ktorá má tiež rada pivo skoro rovnako, ako ja. Tak som chcel na ňu urobiť dojem a zapáliť sviečku. Musím povedať, keď som ju zapálil, sviečka skutočne navodila vôňu piva a u priateľky, tak aj u mňa mala veľký úspech a večer sa začal uberať tým najlepším možným smerom.

Pivné darčeky

Chladné pivo počas pitia

Chladné pivo počas pitia

Po mojom neustálom sa sťažovaní, že pivo je po pár minútach od naliatia oteplené na nepiteľnú teplotu, už manželke praskli nervy a rozhodla sa teda tento problém vyriešiť čo najrýchlejšie a predovšetkým nadobro. 

Jedna z jej kamarátok je odporučila akýsi chladiaci pohár, ktorý si pred nejakým časom zadovážil aj jej manžel, keďže mal úplne rovnaký problém ako ja. Najskôr som tomu moc neveril a hlavne som si nevedel celkom dobre predstaviť, na akom princípe vlastne tento chladiaci pohár funguje. Rozhodli sme sa to však vyskúšať.

Keď táto vec prišla, bol som milo prekvapený. Išlo vlastne o pohár, ktorý mal dve steny, medzi ktorými sa nachádzal tá zázračná tekutina, ktorá má mať chladiacu schopnosť. Na to však, aby aj plnila svoj účel, je nevyhnutné dať tento pohár na určitú dobu do mrazničky. Po vybratí sa do neho naleje pivko a hotovo.

Keď som si zavolal svojich priateľov na návštevu, že si dáme jedno dve pivá, najskôr nechápali, ako je možné, že ja mám to pivo stále vychladené na adekvátnu teplotu, zatiaľ čo oni ho už ani nemohli piť. Nejakú dobu som ich nechal v tom, že to jednoducho s pivom viem. No keď aj po hodine sa teplota piva nemenila, už som im musel prezradiť svoju fintu. 

Po odhalení tohto čarovného predmetu zvaného chladiaci krígeľ, boli natoľko nadšení, že si nakoniec všetci do jedného objednali. Odvtedy nemáme problém s teplým pivom, ktoré sa nedá po pár desiatok minút ani piť.

Ak teda v žiadnom prípade nechcete plytvať pivom, ani nohami svojej manželky, keď ju po stý raz posielate do pivnice po vychladené pivo, tento chladiaci pohár na pivo je pre vás ako stvorený.

Pivné darčeky

Drevený nosič na pivo

Tak, ako každé leto, aj toto sme sa rozhodli usporiadať veľkú grilovačku, na ktorú sme pozvali všetkých priateľov a rodinu. Aj napriek tomu, že prípravy na podobné akcie sú časovo aj fyzicky namáhavé, výsledok vždy stojí koniec koncov za to. Jednak je príjemné sa po dlhšom čase stretnúť a porozprávať, ale aj niečo dobré vypiť bez výčitiek.

Tento rok sa však stala jedna udalosť, ktorá nás presvedčila, že nosič na fľašky je jednoducho nevyhnutná vec, ak chcete usporiadať väčšiu akciu, pokiaľ teda nie ste profesionálny čašník. Manželka sa rozhodla, že hlavnou roznášačkou tohto večera bude práve ona. 

Aj keď som sa ju všemožne snažil presvedčiť, že to nie je najlepší nápad, nedala si to za žiadnych okolností vyvravieť. Poznáte ženy. Tie keď si niečo dajú do hlavy, aj kebyže sa vy postavíte na hlavu, nerozmyslia si to. Tak mi neostávalo nič iné, len jej túto pozíciu prenechať. Hlavný argument, ktorý sa snažila si presadiť, bol, že v mladosti robila čašníčku a že sa v tom vyzná. Len tak nejak zabudla pripomenúť, že už dávno nemá dvadsať rokov.

Keďže na grilovačku prišlo naozaj veľa pozvaných ľudí, bolo nutné sa neustále starať o to, aby mal každý čo piť. Na to tu však bola moja manželka. Po pár hodinách som na nej videl, že má už toho dosť, no nedala si povedať a išla do pivnice pre ďalšie fľaše. 

Tento raz išlo o drahší alkohol, na ktorý som ju upozorňoval, aby dávala pozor. Presviedčala ma, že ona si stále dáva pozor a že sa nemám čoho báť. No jej ruky rezignovali a drahé fľaše sa zosypali na zem ako domček z kariet a rozbili. Keď som začul ten zvuk, hneď som vedel, čo sa stalo. V tom momente som ju poslal do kuchyne a po zvyšok večera roznášal fľašky ja sám.

Po skončení akcie sme sa obaja zhodli na tom, že nosič na fľašky si proste musíme zaobstarať, ako aj na tom, že už ma bude počúvať, keď sa jej budem snažiť niečo vyvravieť.

Pivné darčeky

Ponožky na každé pivo

Aj napriek tomu, že v dospelosti nevnímame Vianoce len ako sviatok, počas ktorého dostávame darčeky, stále sú darčeky, ktoré nás vedia skutočne potešiť. Klamal by som, ak by som povedal, že to nie sú práve ponožky od mojej mamy. Keď som bol mladší, myslel som si, že to len tá moja mama mi každý rok dáva pod stromček ponožky, či iný druh spodného prádla. No postupom času som začal zisťovať, že to vôbec nie je iba moja mama, ale že to robí väčšina mám.

Tento rok, ako každý rok som si rozbalil ďalšie páry ponožiek. Na jednej strane je to ten najpraktickejší a najvyužiteľnejší darček, aký môžete dostať na Vianoce. Pretože či chcem alebo nie, ponožiek skutočne nikdy nie je dosť.

Tohtoročné ponožky však boli predsa len niečím výnimočné. Moja mama vsadila tieto Vianoce na pivné ponožky. Neviem síce z akého konca tento jej darček mám zobrať. Či mi kúpila pivné ponožky z dôvodu, že ma chcela potešiť a dať mi najavo, že sa o mňa o moje záľuby zaujíma, alebo na druhej strany, či to náhodou nebol nejaký druh upozornenia, že síce vníma moju záľubu v pití piva, ale že mi dáva najavo, aby som sa krotil a možno to aj obmedzil.

Tak či tak, ponožky ma veľmi potešili a majú aj patričný úspech. Nielen u nás v partií, ale aj v robote. Keďže pracujem v reklamnej agentúre, na stretnutie s klientom, ktorý sa zaoberá výrobou piva som si nemohol obliecť iné ponožky, ako pivné ponožky, dopomohli mi ku získaniu lukratívnej zákazky. Jediné čo môžem povedať, ďakujem mami za ponožky a neprestávaj mi ich kupovať na Vianoce.

Pivné darčeky

Podpivník z bridlice

Obdivujem na svojich priateľoch, že mi vždy ku sviatku dokážu kúpiť peknú, ale dokonca aj využiteľnú vec. Tento rok sa rozhodli, že zaobstarajú štýlové bridlicové podpivníky, ktoré na spodku majú aj protišmykovú úpravu. 

Nenávidím, keď ich zavolám na návštevu ku mne a po tom, čo dopijeme pár pív a návšteva odíde, ostávajú po nich len dopité poháre a predovšetkým kruhy na drevenom stole, robenom na mieru. Aj po opätovnom pokuse o to, aby jednoducho používali podpivníky, bez úspechu. 

Týmto darčekom sa mi asi snažili dať najavo, ako nenávidia jednak moje frflanie na kruhy po stole, ale aj korkové podpivníky, ktoré sú totálne anti-štýlové. Dôkazom bolo hlavne to, že odkedy pri posedeniach používame tieto podpivníky, aj ich skutočne používajú na to, na čo slúžia, čo si nesmierne vážim.

Jeden večer, ako každý iný, som pred tým, ako mala prísť partia, všetko pripravil, vrátane piva, pohárov a podpivníkov. Poslednú z menovaných vecí som však nevedel nájsť na zvyčajnom mieste, na ktoré ho ukladám. Keď som otvoril chladničku a chcel vybrať vychladené pivo, moja otázka, kde sú podpivníka, bola razom zodpovedaná. 

Moja priateľka si bridlicové podpivníky očividne pomýlila s táckou na koláč. Vzniknutá situácia ma síce milo potešila a rozosmiala, no môj problém zostal nevyriešený. Bol som teda nútený vybrať staré korkové podpivníky s ktorými síce kamaráti neboli veľmi stotožnení, no keď som im doniesol koláče od mojej priateľky, servírované na tých štýlových podpivníkoch, tiež sa zasmiali a situácia bola zažehnaná.

Ak teda hľadáte multifunkčný a moderne vyzerajúci darček, bridlicové podpivníky sú určtite tá správna voľba. Využijú ich nielen vášnivý milovníci piva, ale aj amatérske, v dobrom slova zmysle, pekárky.

Pivné darčeky