fbpx
Nepremokavé návleky na topánky
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Nepremokavé návleky na topánky 

Nepremokavé návleky na topánky sa mi vždy zišli. Z počiatku som tomu vôbec neveril. My muži sme často ľahostajní k veciam potrebným do nepohody. Väčšinou si z toho nerobíme vrásky. V takýchto situáciách si spomenieme na naše ženy, ktoré na nás starostlivo myslia a pribalia nám pre nás nepotrebné veci, ako sú návleky na topánky.

Chcem návleky na nohy

S partiou kamarátov sme sa rozhodli pre víkend na turistike. Deň pred tým, ako sme mali odísť, mi manželka a svokra pomáhali s balením. Ako to už so ženami býva, v niektorých situáciách sú až priveľmi starostlivé a inak tomu nebolo ani teraz. 

Pobalili mi všetko potrebné a aj niekoľko nepotrebných vecí. Teda, to som si ešte vtedy myslel, že sú to nepotrebné veci. Medzi nimi boli aj akési neidentifikovateľné sáčkové návleky, vraj do dažďa. Povedal som si dobre, nebudem protirečiť a jednoducho si ich zbalím. Veď mám predsa vysoké topánky. 

Prišiel deň odjazdu a manželka sa so mnou lúčila, akoby som mal odchádzať na mesiac preč. Povedal mi, aby som si dával pozor a nezabudol na tie návleky na topánky, ktoré mi jej mama zbalila, že je to vraj úžasná vec. Keď sme prišli do cieľa, rozložili sme si stany a rozhodli sa, že si niečo opečieme. 

Potrebujem návleky na nohy

Nepremokavé návleky na topánky

Vybral som sa teda do lesa nazbierať drevo a vzal som si so sebou pre istotu aj ruksak, kebyže niečo potrebujem na pitie alebo nôž či iné náradie. Keď som sa však vzdialil od nášho tábora, začalo z ničoho nič strašne pršať a pomyslel som, že teda z tej opekačky asi nič nebude. 

No pre mňa to znamenalo o niečo väčší problém, a to dostať sa naspäť. Voda rýchlo nasakovala do trávy a z lesa sa stala bačorina. Topánky mi nestačili a tak mi napadlo, že predsa len vyskúšam svokrine návleky a poviem vám, bolo to to najlepšie, čo mi mohlo napadnúť.

V návlekoch som nemal strach, že mi topánka ostane s bahne a pohodlne som mohol prejsť až k nášmu táboru. Keď ma chalani uvideli, spustili obrovský smiech, no ja som ich veľmi rýchlo schladil tým, že som vyhlásil, že jedine týmto návlekom môžem ďakovať, že som sa vedel vrátiť naspäť. 

Po tom, ako sme sa vrátili z výletu som poďakoval manželke, ale predovšetkým svokre, že mi ich pribalila a ostatní kamaráti z partie, ktorí sa mi smiali, si ich nakoniec kúpili tiež.

Návleky na nohy