fbpx
Mravčia farma
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Mravčia farma

Mravčia farma spravila mojej dcérke obrovskú radosť. Tie iskry v očiach a radosť pri rozbalení narodeninového darčeku sa nedájú opísať. Veď ju už mali skoro všetci spolužiaci. 

Ako sa vraví, pre dieťa všetko. Ten kto nemá dieťa, to nikdy nepochopí. Niekedy si však treba nie dvakrát, ale trikrát rozmyslieť, či splníte svojej ratolesti naozaj všetko, čo mu vidíte na očiach. Poznám to na vlastnej koži, že niekedy vás to môže dohnať, no detská radosť za to stojí. 

Blížili sa narodeniny mojej najmladšej dcéry a tak som sa rozhodla, že sa jej najskôr opýtam, čo by si priala ako darček. Keď mi však povedala, že by veľmi veľmi chcela mravčiu farmu. V prvom momente som si myslela, že je to nejaký druh hry, alebo že si zo mňa jednoducho uťahuje. 

Keď som však zistila, že má na mysli skutočnú mravčiu farmu, ostala som ako obarená. Vysvetľovala to tým, že predsa skoro všetci v triede majú takúto farmičku. Jednoducho ju musí mať doma aj ona. Tak som si povedala, že teda pozriem na internete, čo to tá mravčia farma je a koľko to stojí. 

Objavila som ju na internete za pár desiatok eur. Tak som ju kúpila. Aj keď som si úplne nebola stále istá. Vyzeralo to celkom fajn. Presklené akvárium, s mnohým chodbičkami a LED svetielkom. Svoje mravčeky môžete sledovať aj v noci.

Mravčia farma cena

Mravčia farma

V deň svojich narodenín si ju predsa len rozbalila a našla medzi darčekmi. Tá radosť v jej a rovnako aj v mojich očiach sa nedala opísať. Ja z celej duše nenávidím hmyz a všetko s tým spojené. Čo by ste však pre svoje deti neurobili, aby ste videli tú radosť v ich očiach. 

Keď si tam nasťahovala svojich prvých mravčích návštevníkov, nadšenie rástlo a ním aj moja fóbia z hmyzu. Dokázala som to však ešte nejakým spôsobom vydržať. No keď dcéra celé to akvárium plné hmyzu premiestnila na kraj poličky, aby ich vraj lepšie videla. Vedela som, že toto nemôže dopadnúť dobre. A tak sa aj stalo. 

Pri vysávaní som hadicou zavadila o farmu a celú ju zhodila na zem. Keď sa mi všetky tie mravce začali rozliezať po nohách, vedela som, že je zle. Chytila ma panika, z hmyzu, ktorý mi za chvíľu vlezie do nohavíc. Panika z toho, že keď to dcéra uvidí, rozplače sa, že jej zdrhli všetky zvieratká. 

Musela som rýchlo niečo vymyslieť. Jediné, čo mi napadlo, bolo ísť von a nazbierať nejaké ďalšie zvery do akvária. Podarilo sa. Kto by to povedal, ale dcérka si ničoho nevšimla a žila ďalej s pocitom, že sú to pôvodní obyvatelia. Všetko bolo v najlepšom poriadku.

Chcem kúpiť mravčiu farmu

Mravčia farma