fbpx
Magická guľa
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Magická guľa

Magická guľa Fushigi

V jeden pekný slnečný letný deň sme sa s manželom rozhodli, že si spravíme grilovačku s rodinou, teda s deťmi a zopár priateľmi. Všetko sme nachystali, a mohlo sa začať s opekaním mäska. Magická guľa bola tajomstvo môjho syna.

Keď bolo všetko opečené, išli sme sa všetci spolu najesť. Po jedle sa môj trinásťročný syn rozhodol, že nám ukáže novú obľúbenú hračku medzi svojimi rovesníkmi. Išlo o akúsi striebornú guľu. Tvrdil, že je magická, vraj nám ukáže, ako levituje. Všetci sme najskôr nechápavo krútili hlavami a neverili. Ako môže vôbec niečo vedieť levitovať, veď to predsa nie je možné.

Začal s ňou krútiť a obyčajná strieborná guľa naozaj vyvolávala dojem, že je vo vzduchu. Spôsoboval to očný klam. Bolo to zaujímavé a tak sa manžel, po niekoľkých pohároch piva rozhodol, že to vyskúša. Jednoducho zobral guľu do ruky a začal s ňou robiť také pohyby, aké syn a stalo sa to isté. 

Magická guľa cena

Magická guľa

Gulička sa začala rýchlo krútiť, no v tom momente nabrala takú rýchlosť, že sa manželovi vyšmykla z rúk. Dopadla mu rovno na malíček na nohe. Manžel začal vrieskať a ochkať od bolesti. Nezostávalo nám nič iné, len predčasne ukončiť zábavu. Skončili sme celú grilovačku a namierili si to rovno na pohotovosť, kde mu to ošetria. 

Keď povedal doktorovi na pohotovosti, ako a s čím sa mu to stalo, len sa zasmial. Povedal, že takéto veci mám prenechať nabudúce svojim deťom. Tie sú šikovnejšie a ako to vyzerá. Mal pravdu, nemusíme hneď všetko skúšať a brať svojim milovaným deťom pocit, že sú v niečom lepší ako my. Na druhej strane je pozitívna správna, že aj dnešná mládež si vie nájsť niečo, čo ich ohúri a fascinuje. Niečo čo na počudovanie nemá nič spoločné s internetom ani mobilmi. 

Magická guľa cena

Magická guľa